חורבת בית לויה

חורבת בית לויה

חורבת בית לויה משמרת שרידי יישוב יהודי מתקופת בית שני, ושרידי יישוב נוצרי מהתקופה הביזנטית. באתר פסיפס מדהים של כנסייה ביזנטית, בורות מים, מתקני קולומבריום, גת מרוצפת ונוף משגע. בתקופה זו של השנה פריחה נהדרת מכסה את האתר ואת סביבותיו. האתר מצוי בלב שטח אש צבאי ולכן ניתן להגיע רק בימי שישי ושבת, או בתיאום צבאי.

שעות פתיחה:
ימי שישי ושבת בלבד
חניה: בשפע
כתובת: חורבת בית לויה בוויז
סכר אדוריים ויער אמציה

סכר אדוריים ויער אמציה

בתחילת שמורת יער אמציה, נבנה ע"י קק"ל ב1963 סכר בטון הנועד לאגור את מי השיטפונות מנחל אדוריים. כך בימי החורף נוצר בערוצו של הנחל אגם עונתי קטן. לצד הסכר והאגם, בתקופה זו פורחות אלפי כלניות, שצובעות את השטח באדום בוהק. ניתן לרדת מהשבילים הרחבים לעבר השטח הפורח, לשוטט בין מרבדי הפריחה ופשוט ליהנות מכל רגע. המסלול מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים.

שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע
חניה: רחבת חנייה חינמית
כתובת: סכר אדוריים, סמוך למושב אמציה
טיול בתל לכיש

טיול בתל לכיש

אתר ארכיאולוגי היסטורי מרשים השייך לרשות הטבע והגנים. חניון נוח עם מתחם שולחנות פיקניק. התל הינו נקודה מרכזית ובין הגבוהות באזור, לאחר עלייה נוחה ומתאימה למשפחות ניתן לצפות מראשו על נחל לכיש הפרוס תחתיו ועל הכרמים הרבים המאפיינים את האזור. ניתן לעשות במקום טיול מעגלי או טיול קוי. לפרטים נוספים הכנסו לקישור:
http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/betGuvrinMaresha/Pages/tel-Lachish.aspx

שעות פתיחה:
המקום פתוח כל ימות השבוע
יער המלאכים (שחריה)

יער המלאכים (שחריה)

יער שחריה נמצא כארבעה ק"מ ממזרח לקרית גת.
היער נקרא על שם מעברת שחריה שהוקמה ב 1956 וניטע על ידי תושביה ביוזמת הקרן הקיימת לישראל. ביער מסלולי הליכה רבים, מרבדי פריחה בעונה, שירותים, מים שולחנות פיקניק ומתקני שעשועים.

שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע
אתר: www.touryoav.org.il/?p=3851
שמורת פורה

שמורת פורה

שמורה יפיפייה וחבויה היטב בסמוך לכביש 6 ובה מרבדי פריחה מרהיבים ואגם עונתי. השמורה משתרעת על פני 18 דונם ויש בה מסלול מעגלי קצר(כשעה) או ארוך (כ-4 שעות). שמה של השמורה ניתן לה על חורבה עתיקה הנמצאת בגבולה המערבי. הימצאותה באזור מעבר שבין הנגב למישור החוף והשפלה, מעשיר אותה בצמחייה רבה ומגוונת. האגם העונתי נוצר בעצם כתוצאה מבניית סכר שנבנה במורד נחל שקמה כדי לאגור מי שיטפונות ולהחדירם לקרקע.

שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע
שמורת טבע גבעות גד

שמורת טבע גבעות גד

נוף פראי המשובץ בכרמי ענבים ובעדרי בקר הרועים באחו. זהירות – הנוף ממכר וראוי לנהוג במשנה זהירות. מסלול הליכה נוח ביער ירוק ופורח, בסימון שבילים כחול, יוביל אותנו לראש הגבעה. בפסגה נוכל ליהנות מתצפית היקפית מרשימה- בצפון ובמזרח משקיפים עלינו הרי יהודה, ירושלים והרי חברון, בדרום ובמערב נראה נוף מתון של מישור החוף ופאתי הנגב.

גבעת תום ותומר סמוך לנגבה

גבעת תום ותומר סמוך לנגבה

גבעת תום ותומר- נגבה. גבעה קסומה שכולה נשתלה בצמחי ארץ ישראל כאשר המטייל הולך בשביל זיכרון לחללי אסון המסוקים. האווירה היא אווירת תקווה ואהבת מולדת. חוויה מעצימה. במקום צמחייה עשירה ועל הצמחים שלטים עם שמותיהם וכן תצפית נוף משגעת. הגבעה היא מקום חובה לביקור עבור כל ישראלי!!

שעות פתיחה:
המקום פתוח כל הזמן
פייסבוק
טלפון: 050-5906531
אתר: www.tom-tomer.org.il