משחק ניווט לכל המשפחה ביער חרובית

משחק ניווט לכל המשפחה ביער חרובית

 ניווט הוא דרך נפלאה לצאת לחיק הטבע, לצאת מהשגרה, לבלות עם המשפחה או עם החברים. אנחנו מנווטים בלי WAZE, בלי אפליקציות ובלי מסכים. רק מפה, שביל ומצפן. הניווט יאפשר לכם לגלות מקומות חדשים ולהכיר מחדש מקומות מוכרים. בהתכנסות תקבלו הדרכה קצרה על הניווט ועל המפה, ותצאו  לנווט ביער הירוק, בין העצים והפרחים. אורך המסלול ורמת הקושי גמישים ומתאימים לכל גיל – כל משפחה בוחרת לעצמה את הדרך ואת הקצב. בנוסף למפת הניווט תקבלו גם חידון בנושא הקשור לאזור, לטבע ולסביבה. את התשובות לשאלות תמצאו  בתחנות לאורך המסלול. הניווט מסובסד ע"י חברת דליה אנרגיות- במקום 200 ₪ למשפחה, רק 50 ₪ - ומצריך הרשמה באתר מראש!!  

קרא עוד...
שעות פתיחה:
בהרשמה מראש
טלפון: 072-3944293
אתר: www.agurnivut.com/yarokdetails
חניה: בשפע
כתובת: יער חרובית
תל מקנה ונחל תמנה

תל מקנה ונחל תמנה

תל מקנה ממוקם כשני ק"מ מזרחית לקיבוץ רבדים. זהו אחד מהתילים הארכיאולוגיים הגדולים באזור, המשתרע על פני כ-200 דונם. בתל התגלו שרידיה של העיר הפלישתית עקרון, אחת מחמש ערי הפלישתים, שנחפרה בעיקר בשנות השמונים. מצפון לתל עובר אפיקו של נחל תמנה, בו יש פלג זורם המוקף בצמחייה סבוכה ומשמש כאתר קינון לציפורים. במפגש נחל תמנה עם כביש 6 אפשרית גישת מטיילים לשכשוך בנחל.

קרא עוד...
שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע
כתובת: מזרחית לקיבוץ רבדים
תל צפית ויער חרובית

תל צפית ויער חרובית

תל צפית – או בשמו הערבי תל א-צאפי הוא תל ארכיאולוגי, המהווה את נקודת התצפית הגבוהה ביותר במישור החוף הדרומי. התל מזוהה עם העיר הפלישתית גת, שהייתה לעיר הגדולה מבין חמשת סרני פלישתים. מיקומו של התל על גדתו הדרומית של נחל האלה. מצפון לתל נמצא יער חרובית המטופח שהקימה קק"ל, והוא מלא במתקנים, שבילים, תצפיות ושולחנות פיקניק וגם מונגש כולו לבעלי מוגבלויות. בתקופת האביב התל כולו נצבע ירוק והנוף הנשקף ממנו עוצר נשימה.

קרא עוד...
שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע , רמת קושי: לכל המשפחה
חניה: בשפע
כתובת: תל צפית
יער חרובית

יער חרובית

יער חרובית הוא יער נטוע של קק"ל, הקרוי על שם עצי החרוב שבו. היער נמצא דרומית לכביש 383 מעט מזרחה מכפר מנחם. דרומית ליער נמצא תל צפית, שיש המשערים שהוא גת הקדומה. ביער עצי אורן, אקליפטוס, שקד וחרוב. בין החורשות נטועים עצי פרי ואתרים היסטוריים כגון חורבת שימרה וחורבת דמדומית. ביער חרובית הוכשרו דרכי נגישות לנכים. בקצה הצפון-מערבי של היער (סמוך לפניה מכביש 383) נמצא "פארק הלוחם" ששטחו 300 דונם, ובו מתקנים ושבילי טיול נגישים עם כיסא גלגלים.

קרא עוד...
שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע