סכר אדוריים ויער אמציה

סכר אדוריים ויער אמציה

בתחילת שמורת יער אמציה, נבנה ע"י קק"ל ב1963 סכר בטון הנועד לאגור את מי השיטפונות מנחל אדוריים. כך בימי החורף נוצר בערוצו של הנחל אגם עונתי קטן. לצד הסכר והאגם, בתקופה זו פורחות אלפי כלניות, שצובעות את השטח באדום בוהק. ניתן לרדת מהשבילים הרחבים לעבר השטח הפורח, לשוטט בין מרבדי הפריחה ופשוט ליהנות מכל רגע. המסלול מתאים במיוחד למשפחות עם ילדים.

קרא עוד...
שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע
חניה: רחבת חנייה חינמית
כתובת: סכר אדוריים, סמוך למושב אמציה
חורבת בית לויה

חורבת בית לויה

חורבת בית לויה משמרת שרידי יישוב יהודי מתקופת בית שני, ושרידי יישוב נוצרי מהתקופה הביזנטית. באתר פסיפס מדהים של כנסייה ביזנטית, בורות מים, מתקני קולומבריום, גת מרוצפת ונוף משגע. בתקופה זו של השנה פריחה נהדרת מכסה את האתר ואת סביבותיו. האתר מצוי בלב שטח אש צבאי ולכן ניתן להגיע רק בימי שישי ושבת, או בתיאום צבאי.

קרא עוד...
שעות פתיחה:
ימי שישי ושבת בלבד
חניה: בשפע
כתובת: חורבת בית לויה בוויז
שמורת טבע גבעות גד

שמורת טבע גבעות גד

נוף פראי המשובץ בכרמי ענבים ובעדרי בקר הרועים באחו. זהירות – הנוף ממכר וראוי לנהוג במשנה זהירות. מסלול הליכה נוח ביער ירוק ופורח, בסימון שבילים כחול, יוביל אותנו לראש הגבעה. בפסגה נוכל ליהנות מתצפית היקפית מרשימה- בצפון ובמזרח משקיפים עלינו הרי יהודה, ירושלים והרי חברון, בדרום ובמערב נראה נוף מתון של מישור החוף ופאתי הנגב.

קרא עוד...
טיול בתל לכיש

טיול בתל לכיש

אתר ארכיאולוגי היסטורי מרשים השייך לרשות הטבע והגנים. חניון נוח עם מתחם שולחנות פיקניק. התל הינו נקודה מרכזית ובין הגבוהות באזור, לאחר עלייה נוחה ומתאימה למשפחות ניתן לצפות מראשו על נחל לכיש הפרוס תחתיו ועל הכרמים הרבים המאפיינים את האזור. ניתן לעשות במקום טיול מעגלי או טיול קוי. לפרטים נוספים הכנסו לקישור: http://www.parks.org.il/ParksAndReserves/betGuvrinMaresha/Pages/tel-Lachish.aspx

קרא עוד...
שעות פתיחה:
המקום פתוח כל ימות השבוע
יער המלאכים (שחריה)

יער המלאכים (שחריה)

יער שחריה נמצא כארבעה ק"מ ממזרח לקרית גת. היער נקרא על שם מעברת שחריה שהוקמה ב 1956 וניטע על ידי תושביה ביוזמת הקרן הקיימת לישראל. ביער מסלולי הליכה רבים, מרבדי פריחה בעונה, שירותים, מים שולחנות פיקניק ומתקני שעשועים.

קרא עוד...
שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע
חניה: בשפע
כתובת: יער המלאכים - שחריה
שמורת פורה

שמורת פורה

שמורה יפיפייה וחבויה היטב בסמוך לכביש 6 ובה מרבדי פריחה מרהיבים ואגם עונתי. השמורה משתרעת על פני 18 דונם ויש בה מסלול מעגלי קצר(כשעה) או ארוך (כ-4 שעות). שמה של השמורה ניתן לה על חורבה עתיקה הנמצאת בגבולה המערבי. הימצאותה באזור מעבר שבין הנגב למישור החוף והשפלה, מעשיר אותה בצמחייה רבה ומגוונת. האגם העונתי נוצר בעצם כתוצאה מבניית סכר שנבנה במורד נחל שקמה כדי לאגור מי שיטפונות ולהחדירם לקרקע.

קרא עוד...
שעות פתיחה:
פתוח כל ימות השבוע
חניה: בשפע
כתובת: שמורת פורה